Obchod

Co je Zumba

Zumba v sobě spojuje několik tanečních a hudebních stylů, převážně latinskoamerického původu. Základní 4 rytmy, které by se měly objevit v každé Zumba hodině jsou: Merengue, Salsa, Cumbia a Reaggaeton. Dále se využívají rytmy jako Flamenco, Hip-Hop, Cha-Cha, Samba, Calypso a Belly dance. Kombinací je samozřejmě mnohem víc. Tančit a bavit se, to je účelem Zumby.

Je to zábava!
Je to jiné!
Je to snadné!
Je to účinné!
Zumba je "zamaskované cvičení". Ani si neuvědomíte že při té zábavě cvičíte.
Hudba, kroky, pohyby, lekce, pocit......všechny jsou jako žádné jiné.
Zumba je pro každého. Můžete začít hned, bez ohledu na kondici, průpravu nebo věk.
Zumba je založena na kardio cvičení s prvky tréninku na zpevnění a vyrýsování těla.

Salsa

Salsa je latinskoamerický styl tance pocházející z Kuby. Obvykle se tančí v páru, kdy muž "vede" partnerku, která ho následuje, ale je možné ji tančit i samostatně. Rytmus Salsy je na čtyři doby, ale tančí se jen na první tři - poslední doba z taktu je pohybem "na okrasu".

Merengue

Merengue je národní tanec Dominikánské republiky. Tanečníci se drží těsně u sebe, přenášejí střídavě váhu na obě nohy a kolena vytáčí mírně do stran, čímž se jejich boky pohupují do stran.

Cumbia

Cumbia pochází z Kolumbie a původně byla používána jako tanec při námluvách. Tančí se na čtyři doby. Pro hudbu Cumbia se využívají především bubny, perkusní nástroje a například harmonika (akordeon) - tento typicky evropský nástroj se do Cumbie podle legendy dostal poté, co se u pobřeží Kolumbie potopila loď s nákladem harmonik, které byly vyplaveny na břeh.

Reggaeton

Reggaeton je stylem městské hudby, který se stal počátkem devadesátých let velmi populární mezi latinskoamerickou mládeží. Spojuje karibské rytmy spolu s tradičnějšími latinskoamerickými rytmy i moderní popovou hudbou.

Praktické doporučení - Co na sebe a s sebou?

V první řadě je důležité pohodlné oblečení. Nemělo by na vás lidově řečeno plandat, proto je nejvhodnější upnutější tričko nebo tílko a legíny nebo kraťasy. Počítejte s tím, že všechno propotíte, proto je lepší poohlédnout se v nějakém lepším obchodě. Oblečení je z kvalitnějšího materiálu, který odvádí pot pryč z těla. Samozřejmě je ale také dražší.

Za další byste neměli zapomenout na kvalitní obuv. Zde se opravdu vyplatí investovat více peněz, jelikož tvrdé, nepohodlné, tlačící boty, které vám způsobí puchýře, jsou snad to nejhorší. O odéru z nohou, které vyzujete z neprodyšných bot, snad raději ani nemluvě.

V neposlední řadě nezapomeňte na ručník (zpotíte se opravdu hodně) a na pití. Říká se, že před cvičením byste měli vypít o půl litru vody více, jelikož to tělo všechno vypotí. Nejvhodnější je obyčejná neperlivá voda, někdo může být ale zvyklý na „energeťák“, díky kterému ze sebe vydá mnohem více.

Rozvrh

Kursy zumby v roce 2013/2014 neběží !!!
Rezervace hodiny lze provést pomocí tohoto rezervačního formuláře
Cena jedné lekce 80 Kč. Chcete-li si zajistit volné místečko na Zumbu, pořiďte si permanentku za 750 Kč

(Copyright (c) 2007-2010, Yasmina.komunikace.net --- Design: Matouš Polák, Administrator: DJBuldog